پس از برگزاري كارگاه آموزشي نانوايان توسط معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي
جشنواره مردمي نان مرغوب شهرستان گناباد كليد خورد

پس از تصويب پيشنهاد پايگاه خبري صبح گناباد مبني بر برگزاري جشنواره مردمي نان مرغوب در شهرستان گناباد ، صبح امروز دوشنبه ، با شركت نانوايان شهرستان در كارگاه آموزشي ، اين جشنواره رسما آغاز شد .

 1-1

 

به گزارش صبح گناباد ، در اين جلسه كه توسط معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي گناباد و با حضور روساي ادرات صنعت ، معدن و تجارت ، اداره غله ، اتاق اصناف ، اتحاديه نانوايان ، نماينده فرمانداري ، مديريت سايت صبح گناباد و كليه متصديان نانواييهاي سطح شهرستان و با هدف ارتقا. سطح آگاهي متصديان نانواييها در حصوص رعايت مسائل بهداشتي و بهبود فرآيند توليد نان برگزارشد ، پس از قرائت كلام الله مجيد ، مسئولين حاضر در اين جلسه به طرح ديدگاهها و نقطه نظرات خويش پرداختند .

 

1-2

 

جزييات و اهداف طرح جشنواره مردمي نان مرغوب نيز توسط مدير سايت صبح گناباد تشريح شد . براساس اين طرح كه با هدف بهبود كيفيت نان شهرستان به منظور پيشگيري از هدر رفت و اسراف نان و بيماريهاي ناشي از مصرف نان نامرغوب و همچنين رتبه بندي كيفي اعضاي صنف نانوايي صورت ميگيرد ، هرواحد صنفي از سه طريق مورد تحت نظارت جدي مردم و كارشناسان قرار خواهد گرفت .

 

1-3

 

در اولين گام فرمهاي ارزشيابي با مشاركت اتحاديه صنف نانوايان ، كارشناسان دانشگاه علوم پزشكي و ادارات صنعت و معدن و تجارت و همچنين اداره غله شهرستان تهيه و در بين مراجعه كنندگان به نانواييها توزيع ميشود .

 

نمونه اي از اين فرم نيز روي سايت صبح گناباد قرار ميگيرد تا كاربران محترم بتوانند با رويت فرم ارزشيابي به نانوايي مورد نظر راي دهند . علاوه بر آن كارشناسان ذيربط نيز به طرق محسوس و نامحسوس با مراجعه به اين واحدهاي صنفي ، بصورت تخصص بر كاركرد اين واحدها نظارت و ارزشيابي خواهند كرد .

 

به اين ترتيب هر واحد نانوايي گناباد در طي اين مدت در حكم يك غرفه نمايشگاهي عمل خواهد كرد كه در معرض قضاوت جدي مردمي قرار ميگيرد . لازم به ياد آوري است گام دوم اين طرح كه از روز 22 بهمن ماه با توزيع فرمهاي ارزشيابي و انتشار اينترنتي آن از سوي سايت صبح گناباد آغاز و به مدت يكماه ادامه خواهد داشت .

 

نتايج اين جشنواره نيز علاوه بر انتشار از طريق رسانه هاي شهرستان ، در محل نانواييها نصب و همچنين به واحدهاي صنفي كه موفق به اخذ رتبه هاي اول تا پنجم شهرستان شوند ، لوح تقدير و هدايايي تقديم خواهد شد .

 

1-4

 

در اين جلسه همچنين  مهندس افتخاري رييس اداره غله شهرستان و كارشناسان دانشگاه علوم پزشكي ، با توجه به نقش اساسي سبوس گندم در ارتقاء كيفيت نان و پيشگيري از ابتلاي مردم به بيماريهايي نظر فقر آهن و كلسيم ، چاقي ، ديابت و بعضي از سرطانهاي دستگاه گوارش ،  بر اهميت فوق العاده استفاده از آرد سبوس دار در توليد نان  تاكيد كردند و مقرر شد براي فرهنگ سازي و ارتقاء اگاهيهاي عمومي براي استفاده از آرد سبوس دار اقدامات عملي انجام شود .

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی