انتقاد مردم روستاي بيلند از اداره تبليغات اسلامي گناباد
از طلا گشتن پشيمان گشته ايم ، مرحمت فرموده ما را مس کنيد

tablighat eslami

عدم برنامه ریزی درست و  در واقع بی تدبیری مسئولین این سازمان در این عزل و نصب ها و همچنین عدم توجه به خواسته مردم چیزی جز بدبینی به این سازمان را برای مردم در بر نداشت

 

مسئول محترم شاید شما به خاطر مشغله کاریتان از خیلی موارد بی خبر باشید ولی  بهتر است به اطلاعتان براسنم که هنوز هستند افرادی که نه به خاطر خوش آیند دیگری بلکه برای اجرای وظیفه دینی خود مساجد را فعال نگه می دارند وفعالیتشان در قالب گزارش عملکرد های شما نمی گنجد. پس اگر نمی توانید باری از روی دوش ما بردارید و ما را در این راه یاری دهید ،لطف کنید و ما را به حال خود بگذارید.

 

در حدود یک سال پیش مسئولین سازمان تبلیغات گناباد لطف کردند و در آستانه ورود به ماه محرم روحانی طرح هجرت یکی از مساجد فعال بیلند را بدون آنکه جایگزینی برای ایشان معرفی کنند به روستای دیگر منتقل کردند. پیگیری های مردم هم نتیجه ای نداد و مسئولین محترم به بهانه کمبود روحانی بیلند را از طرح هجرت خود کنار گذاشتند و گفتند این میزان نیرویی هم که داریم باید در روستاهای دور افتاده به کار بگیریم و مثال زدند که فلان روستای دور افتاده (که البته جمعیتی به مراتب کمتر از بیلند دارد) روحانی ندارد.

 

عدم برنامه ریزی درست و  در واقع بی تدبیری مسئولین این سازمان در این عزل و نصب ها و همچنین عدم توجه به خواسته مردم چیزی جز بدبینی به این سازمان را برای مردم در بر نداشت چرا که درست در همان زمان که رئیس سازمان تبلیغات سخن از کمبود نیرو و لزوم توجه به روستا های دور افتاده می زد و درست چند روز پس از حذف روحانی طرح هجرت این سازمان از بیلند متوجه می شویم که در شهر کاخک روحانی طرح هجرت معرفی می شود.

 

شاید رخ دادن اینگونه اتفاقات در نهاد دیگر در نظر ما امری عادی جلوه کند ، اما از نهادی که وظیفه اش تبلیغ  دین است قابل پذیرش نیست.

 

قبلا هم مطالب و سوالاتی مطرح و در فضای مجازی منتشر کردیم که کسی جوابی به ما نداد. اما رفتار مسئولین محترم ما را بر آن داشت تا ضمن یادآوری دوباره این موارد از رفتار ناشایست این عزیزان در قبال مساجد روستایی شکایت کنیم.

 

موضوع از آنجا شروع شد که اوایل شهریور ماه ،دعوت نامه ای از مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان گناباد به دست اعضای هیات امنای مساجد رسید و در آن اعضای هیات امنا را به شرکت در گردهمایی مشترک دست اندرکاران مساجد شهرستان  در تاریخ 6 شهریور ماه دعوت کرده بودند. به گفته یکی از اعضای هیات امنای مسجد جامع بیلند در بخشی از این جلسه از مساجد نمونه شهرستان و در بخش دیگر از مساجد برگزارکننده اعتکاف تقدیر به عمل آمد و نکته جالب اینکه در بین چندین مسجد معرفی شده تنها دو مسجد روستایی حضور داشتند . شاید مساجد شهر گناباد از مساجد روستایی بیشتر فعال بوده اند و به همین خاطر معرفی شده اند. اما وقتی نام مساجد روستایی در بین مساجد برگزار کننده اعتکاف نیز اعلام نمی گردد نشان از حذف این مساجد از این لیست می دهد و این یعنی تفاوت قائل شدن بین مساجد شهر و روستا.

 

اما از همه این موارد که بگذریم این مساله بیشتر انسان را آزار می دهد که مسئولین محترم که نمی خواهند حتی نامی از مساجد روستایی ببرند چرا برای هیات امنای آن مساجد دعوت نامه ارسال می کنند؟ آیا تعداد بیشتر حاضرین در جلسه به خاطر حضور مدیر کل امور مساجد استان برای مسئولین شهرستان امتیازی دارد؟ آیا واقعا سیاست این گونه سازمان ها که وظیفه شان تبلیغ دین است، ماند سایر نهاد های دولتی به این سمت و سو کشیده شده است؟ آیا رفتار متفاوت این گونه نهاد ها لااقل در این دو مثال که درباره مسجد جامع بیلند اتفاق افتاده است نشان از نگاه تبعیض آمیز بین مناطق مختلف ندارد؟

 

واقعا تفاوت اینگونه نهادها که تبلیغ دین  را بر عهده دارند با سایر نهاد ها در چیست؟ آیا رفتار و کردار مسئولین این سازمانها نباید خود یکی از عوامل جاذبه به دین و دین داری باشد؟

 

در پایان لازم می بینم نکته ای را به مسئولین محترم سازمان تبلیغات متذکر شوم ، مسئول محترم شاید شما به خاطر مشغله کاریتان از خیلی موارد بی خبر باشید ولی  بهتر است به اطلاعتان براسنم که هنوز هستند افرادی که نه به خاطر خوش آیند دیگری بلکه برای اجرای وظیفه دینی خود مساجد را فعال نگه می دارند وفعالیتشان در قالب گزارش عملکرد های شما نمی گنجد. پس اگر نمی توانید باری از روی دوش ما بردارید و ما را در این راه یاری دهید ،لطف کنید و ما را به حال خود بگذارید.

 

یه قول معروف " از طلا گشتن پشيمان گشته ايم،مرحمت فرموده ما را مس کنيد"

منبع: سايت بيلند

منتظر پاسخ اداره تبلیغات اسلامی گناباد هستیم

نظرات   

 
0 # ص ک 1393-06-11 14:33
مگر شما شکي داريد دراينکه مسئولين البته ببخشيد رئيسان نهادها وادارات ما کلهم اجمعين اعم ازنهادهاي اسلامي وغير اسلامي نگاههشان به پديدهاي پيراموني مشکل دار است.اوللاً اينها رئيس هستند ونه مسئول .

اگر مسئول مي بودند ما اينهمه مشکل نداشتيم
از همان اول انقلاب گفتند دراين کشور نياز به انقلاب اداري داريم مگر اين انقلاب اتفاق افتاد که شما انتظار اصلاح امور راداريد .

هروقت مديران ورئيسان مسول شدند يعني پاسخگو شدند مي توان انتظار چنين کارهائي رااز آنها نداشت ولي تا آنزمان اين خواسته ها نابجاست درکشوري که رئيس جمهورش خود راخادم ملت ونوکر ملت معرفي ميکند وبه دنبال آن عده اي جاهل مي گويند اين چه ادبياتي است که اين بکار مي برد اين شان رئيس جمهور راپائين آوردو...

غافل از اين که معصومين ما ورهبر راحل وحاضر ما نيز خود راخادم ونوکر ملت مي دانند. درجواب اين جاهلان متعرض به ادبيات خادم ملت همه خفه مي شويم وکسي دم برنمي آورد؛آنوقت امر برخيلي ها مشتبه ميشود که نه بابا رئيس درسته ونه خادم ومسئول وغيره .. لذا
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ص ک 1393-06-11 14:58
ادامه کامنت قبلي:
اين آقايان هم مشمول اين قاعده کلي هستند وچون مسئول نيستند،شما خيلي نگران نباشيد! اينها رئيس هستند!وتمام بدبختي ملت ما از رئيسان است رئيس يعني principal ،مدیر, سرمایه اصلی, مجرم اصلی, سالار
واما مسئول يعني answerable جوابگو, ملتزم, ضامن, پاسخ دار, جواب دار
مي بينيد که خيلي ماهيت اينها باهم فرق مي کند.لذاتا فرهنگ ها وتفکرات اصلاح نشود شما انتظار اصلاح امور ديگر رانداشته باشيد .

اين تفکر ارتجاعي خود رادرمقابل ديگران پاسخگو نمي داند وهر غلطي هم مرتکب شدند شما بايد آنراصحيح و درست بدانيد ونبايد کسي متعرض ايشان بشود. زيرا اينها رئيسند!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # Guest 1393-06-11 15:09
آقاي بيلندي وکاخکي وگيسوري وغيره شما چه انتظار نابجائي داريد ! اگر اينها شما را به حال خودتان رها کنند.

آنوقت فلسفه وجودي اينها کشک مي شود وبايد بساط خودشان راجمع کنند.وديگر نه سازماني مي ماند ونه مستخدمي ونه حقوقي وبساطي .

اينها بايد باشند تا شغلي باشد وپستي باشد وحقوقي باشد وشما ها هم براي پرکردن جداول آماري اينهالازم هستيد وديگر هيچ .

آخر اينها که نمي توانند بدون وجود شماجدول طراحي کنند وسفيد ارسال کنند. واين موضوع درسطح استان وکشور همينگونه است .

آخر تا ثريا ديوار همينگونه کج مي رود. چون خشت اول را کج گذاشته اند.!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # Guest 1393-06-12 15:19
شما نوشته ايد که :منتظر پاسخ اداره تبلیغات اسلامی گناباد هستیم.!چقدر ساده ايد مگر پاسخي منطقي دارند ؟شما را به مطالعه کامنت اول ارجاع مي دهم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # جواد 1393-06-13 18:23
نه آقا اینا دست بردار نیستند
مطلب این سایت مثل اینکه خیلی بهشون برخورده و در کمال ناجوانمردی دارن پشت پرده یه کارایی می کنن به قول معروف دارن از پشت خنجر می زنند متاسفم واسه این طور مسئولین
جزئیات رو میتونید از نویسنده این مطلب بپرسید حتما اطلاع دارن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی