خبر خوش / گزارش اختصاصی صبح گناباد
حقوق اسفند ماه کارگران چینی تقدیس بزودی پرداخت می‌شود

احمدی رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناباد گفت : حقوق معوق اسفند ماه 98 کارگران شرکت چینی تقدیس گناباد ، در هفته جاری پرداخت می‌شود .

 

eskenas

به گزارش صبح گناباد ، در پی انتشار اخباری به نقل از برخی از کارگران شاغل در شرکت صنایع چینی تقدیس گناباد در رسانه های شهرستان ، از جمله گروه و کانال خبری صبح گناباد ، برای روشن شدن ابعاد مختلف موضوع ، با آقای احمدی ، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان مصاحبه کردیم و از ایشان خواستیم تا توضیحات بیشتری ارائه کنند ، مشروح این گزارش به این شرح است .

 

جناب آقای احمدی ، شنیده ها حاکی از آن است که حقوق اسفند ماه 98 ، عیدی و پاداش و همچنین فروردین ماه 99 کارگران شرکت چینی تقدیس پرداخت نشده است . نظر شما چیست؟


قبل از پاسخ به این سئوال شما ، همانگونه که در جریان هستید ، کارگران شرکت مذکور قبل از اسفند ماه 98 چهار ماه حقوق معوق داشتند که با مساعدت مدیریت شرکت ، در مدت کوتاهی در چهار نوبت متوالی تمام مطالبات کارگران تا اول اسفندماه کاملآ پرداخت و تسویه شد

 

این در حالی بود که این شرکت مثل همه شرکتهای بزرگ و کوچک تولیدی داخلی ، با موانع صادراتی ناشی از تحریم‌های اقتصادی مواجه و  کمبود نقدینگی داشت .

 

اما در خصوص سئوال شما ، بله کارگران عزیز آن شرکت ،  حقوق اسفند ماه 98 بعلاوه پاداش و عیدی و حقوق فروردین ماه 99 را بستانکار هستند .

 

جناب آقای احمدی تا کنون چه اقداماتی برای استیفای حقوق کارگران مذکور انجام شده است؟

 

قبل از پاسخ لازم است که این خبر خوش را به اطلاع کارکنان زحمتکش چینی تقدیس برسانم که که با پیگیری های مسئولان شهرستان و مساعدت مدیریت شرکت تقدیس ، حقوق اسفند ماه کارکنان تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود .

 

لازم است همه همشهریان عزیز ، بخصوص اصحاب قلم و رسانه در جریان باشند که در طول یکماه گذشته ، جلسات متعددی برای بررسی وضعیت اشتغال در شهرستان برگزار شده است که در بسیاری از این جلسات ، نمایندگان کارگران نیز حضور داشته اند .

 

در مورد مسائل مربوط به چینی تقدیس ، جلسات خاصی برگزار شده و مسائل و مشکلات کارفرما و کارگران بررسی شده است . باید اذعان کنیم که مدیریت شرکت چینی تقدیس هم از رخدادهای اخیر متضرر شده است و متاسفانه علاوه بر مشکلات ایجاد شده در مسیر صادرات اقلام تولیدی ، مسئله کرونا نیز مزید بر علت شد که فروش محصولات این شرکت در بازار داخلی را نیز به چالش کشیدکشیده شد  و تولید کننده را کمبود شدید نقدینگی مواجه کرد .

 

دولت در این زمینه ، چه کمکی به تولید کنندگان خواهد کرد ؟

 

با توجه به اینکه شرکت مذکور در بحبوحه کرونا ، اخراج و تعدیل نیرو نداشته است ، تلاش می‌کنیم تا شرکت تقدیس هم بتواند از تسهیلات کم بهره و کمکهای دولتی برخوردار شود .

 

احمدی در پایان گفت : طی بازدید بعمل امده در روز ۱۱ اردبهشت روز کارگر توسط  نماینده منتخب ، جناب مهندس صفایی و با حضور مسئولان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، صنعت، معدن و تجارت ، دبیر اتاق صنعت و معدن ، رییس تامین اجتماعی و همچنین بانک توسعه تعاون  از شرکت چینی تقدیس ضمن خداقوت خدمت کارگران واحد،  مسایل ومشکلات از نزدیک بررسی وپیگیری لازم انجام گرفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی