10 سال خدمت بی منت
صبح گناباد 10 ساله شد

سال 1389 از آن جهت برای تحریه صبح گناباد حائز اهمیت است که این پایگاه خبری در آغازین ماههای آن سال فعالیت خبری و اطلاع رسانی خود را آغاز کرد .

 sobhegonabad1

مروری اجمالی بر پیشینه تاریخی گناباد نشان میدهد که شهرستان گناباد یک شهر فرهنگی است . معاریف و مشاهیر مختلفی از این دیار برخاسته و در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی ایران منشاء اثر بوده اند که از آن جمله میتوان به خواجه اختیار منشی گنابادی ، ابومنصور ریابی ، علامه محمد ابراهیم کرباسی کاخکی ( کلباسی ) ، محمد پروین گنابادی ، شریعتمدار کاخکی ، بهلول گنابادی ، ابوالفتح جنابذی ، ملا مظفر گنابادی ، میرزا شفیع منجم باشی ، شمس الدین محمد کاخکی و .... اشاره کرد .

 

شاید به همین دلیل باشد که نشریه " نامه گناباد " سالها پیش در این شهرستان منتشر شد و بدنبال آن نشریات دیگری همچون مژده گناباد و ... که این امر باعث شد تا امروز شهرستان گناباد با بیشترین رسانه مکتوب و مجازی در استان خراسان رضوی حائز رتبه اول باشد .

 

با گسترش فضای مجازی ، اما نشریات مکتوب نیز سعی کردند صفحات مجازی نیز داشته باشند که نامه و مژده گناباد چنین کردند .

 

سپس گناباد نیوز راه اندازی شد و اندکی پس از آن " پایگاه خبری تحلیلی صبح گناباد " به جمع رسانه های شهرستان گناباد پیوست . اما ماجرا از آنجا آغاز شد که در اواخر سال 1388 ، نشستی با حضورجناب آقای مهندس شرفی ، مهندس صباغیان کاخکی ، جناب آقای اکبرزاده و ... برگزار و مقرر شد صبح گناباد با هدف ایفای نقش فرهنگی - اجتماعی و رابط بین مردم و مسئولان آغاز بکار نماید .

 

مسئولین فنی را جناب آقای مهندس شرفی و مهندس صباغیان بعهده گرفتند و البته بعنوان خبرنگار نیز یاریگر ما بودند . بتدریج آقایان مهدی محمدی نوقابی و علی اکبر فرهادی هم به جمع همکاران اضافه شدند .

 

 

تا اینکه ساعت 19:52 روز یکشنبه چهرم آوریل سال 2010 میلادی برابر با 1389 هجری شمسی این پیام را دریافت کردیم :

 

Your account for sobhegonabad.com is now ready for use

 

پس از آن ، اولین اخبار و اطلاعات این پایگاه خبری روی دو دامنه IR-COM  رسما از تاریخ دهم اردبیبهشت ماه سال 1389 آغاز شد .

 

در این 10 سال اما فراز و نشیبها و افت و خیزهایی داشتیم ، از احضار به دادگاه گرفته تا دلخوری برخی از مدیرانی که نقد را بر نمی تافتند و حتی همکاران سایر رسانه ها که گاهی اخبارشان مورد نقد این پایگاه خبری قرار میگرفت . در طول این سالها حتی یک ریال از سوی هیچ جایگاه ، ارگان و نهادی دریافت نکردیم و علیرغم این موضوع ، از سوی برخی از ادارات و نهادها نیز متهم به کم کاری شدیم ( البته شاید به این دلیل که تریبون روابط عمومی ادارات نشدیم )

 

 اینک اما بعد از 10 سال ، همکاران جدیدی به جمع ما پیوستند که روحی تازه در کالبد صبح گناباد دمیده و نوید بخش آغاز دوره جدیدی از فعالیت این پایگاه خبری است .

 

اینک در جمع اعضای 12 نفره تحریریه ما ، آقایان سید محمد طالبیان ، نصرتی ، حسینی ، خوشنود و خانمها زنده دل و مقیمی حضور دارند و حاصل تلاشهای این عزیزان بصورت لحظه ای در پیامرسانها و پایگاه خبری منتشر شده و با اقبال عمومی مواجه شده است .

 

حضور همکاران خبرنگار افتخاری نیز برغنای انتشارات ما افزوده است ، که فرصت را مغتنم میشمارم و از یکایک همکاران عزیزم که که دلسوزانه و بدون هیچ چشمداشتی ما را یاری میکنند ، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم .

 

بدیهی است که کار ما تا کنون بدون نقص نبوده و نخواهد بود ، بنابراین از همه صاحبنظران تقاضا میکنیم ، با نقدهای سازنده خود ، ما رادر این مسیر یاری فرمایند .

 

مدیر مسئول رضا مقیمی کاخکی

نهم اردیبهشت ماه سال یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی