کارگاهی به وسعت یک شهر
شهرستان گناباد برای شکست کرونا بسیج شد

پس از آنکه اولین مورد تست کرونا در شهرستان گناباد مثبت اعلام شد ، همه مردم و مسئولان این شهر برای مقابله با این ویروس منحوس وارد عمل شدند.

corona-v


به گزارش صبح گناباد ، حجم فعالیتهای مردم و مسئولان در هیاهوی آمار مبتلایان و همچنین جان باختگان ناشی از ابتلای به کرونا ، متاسفانه کمتر دیده شده و رسانه ها هم کمتر فرصت کرده اند تا به آن بپردازند ، بنابراین در این گزارش فقط به طرح عناوین فعالیتها پرداخته ایم تا بتدیج گزارش های مجزا ، مستند و مبسوطی از هریک از بخشها  تهیه کنیم .

* در اولین گام ، ستاد بحران شهرستان با مسئولیت فرماندار تشکیل و دستورات لازم به مسئولان اجرایی ابلاغ و کار آگاه سازی جامعه نیز آغاز شد
 
•    شهرداریها با تمام امکانات وارد م یدان شدند و بخشداران و دهیاران نیز با بسیج امکانات هرچند محدود خود کار ضدعفونی معابر شهری و روستایی را آغاز کردند
•    طلاب و روحانیون نیز به مدد شهرداری گناباد شتافتند و معابر را محلول پاشی کردند . آنان همچنین با پذیرفتن ریسکی بسیار بزرگ تلقین باختگان کرونایی را نیز بعهده دارند ، این در حالیست که تلقین میت حتما نباید توسط روحانی باشد و عموم مردم میتوانند اینکار را انجام دهند . روحانیت همچنین بارها در بیمارستان علامه بهلول حضور یافت و به تقویت روحیه کادر درمانی و بیماران پرداخت .
* دانشگاه علوم پزشکی گناباد که بار اصلی بهداشت و درمان مردم را بردوش دارد ، علاوه بر پاسخگویی به بیماران روتین ، دو بخش بیمارستانی را به بستری افراد مشکوک و مبتلایان به کرونا اختصاص داد و همه کادر درمان از شاغلین در خانه های بهداشت روستایی گرفته تا پرستاران و سایر پیراپزشکان و متخصصان رشته های مختلف پزشکی ایثارگرانه به درمان بیماران پرداختند .

* نیروی مقاومت بسیج هم به میدان آمد و با بسیج همه نیروهای تحت امر ،  بخشی از امورات بهداشتی مرتبط با مبارزه کرونا را بر دوش گرفت .

* دو واحد تولیدی در شهرک صنعتی گناباد و یک واحد تولیدی نیز درمنطقه مجاز صنعتی کاخک ، با تغییر خط تولید ، به تولید انواع محلولهای ضدعفونی دست و سطوح پرداختند .

* ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز تمام امکانات خود را در این راستا بکارگرفت و با ایجاد یک کارگاه بزرگ تولید ماسک چراحی ، بخش زیادی از نیاز بازار را تامین کرد و علاوه بر آن کمک به محلول پاشی مناطق روستایی بخش مرکزی گناباد را نیز بعهده گرفت

* رسانه های مکتوب و مجازی شهرستان نیز با تمام توان به کمک مسئولان رفتند تا مردم را متقاعد کنند که در خانه بمانند و همچنین فعالیتهای صورت گرفته را منعکس کنند . هنرمندان نیز دست بکار شدند و برای تقویت روحیه مردم و همچنین آگاه سازی جامعه نسبت به تهیه کلیپ و انیمیشن اقدام کردند که مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفت.

 

* قاطبه مردم و بخش خصوصی نیز آستین همت بالا زدند که از برجسته ترین آنها میتوان به خرید یک محموله بزرگ مواد اولیه استاندارد تولید ماسک جراحی توسط کالای پزشکی رازی گناباد اشاره کرد که در اختیار کارگاه تولید ماسک ستاد بازسازی عتبات عالیات قرار گرفت .

 

* یک کارگاه تولیدی کالای خواب هم با تخصیص بخشی از ظرفیت تولید خود به تولید ماسک ، بخشی از نیاز مردم را تامین میکند . در شهر کاخک ، موسسه خیریه حضرت زهرا ( س ) نیز روزانه 500 عذدد ماسک تولید میکند . خمچنین یک شرکت تعاونی بانوان نیز در شهر کاخک مشغول تولید ماسک است که به گفته مدیر عال آن مجموعه ، روزانه 2000 عدد ماسک تولید میشود .

* یک واحد تولیدی نمد نیز چرخکاران خود را به تولید ماسک واداشته و روزانه 1000 عدد ماسک روانه بازار میکند . هیئت ابوالفضلی قصبه شهر نیز جمعی از بانوان خیر و بسیجیان را گرد هم آورده و به تولید ماسک مشغول است که محصولات این مجموعه بصورت رایگان در اختیار نیازمندان قرار میگیرد . علاوه بر این ، کارگاههایی در روستای مند ، شهر بیدخت و سایر نقاط راه اندازی و در مجموع تمام نیاز شهرستان به ماسک را مرتفع کرده است .

و نکته نهایی آنکه هرکسی که در این شهرستان با چرخ خیاطی آشنایی دارد ، ماسک تولید میکند ، هرچند در مواردی دیده شده است که بعضی از  ماسکهای تولیدی خانگی  ، ممکن است بدلیل عدم آشنایی تولید کنندگان از پارچه های غیر استاندارد تهیه شود و یا در شرایط غیر بهداشتی تهیه شود که نیازمند نظارت بیشتر مسئولان شهرستان است

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی