کسب موفقیت شهرستان گناباد در تکریم زائران اباعبدالله الحسین
موکب امام رضا ( ع ) شهرستان گناباد رتبه نخست استان را به خود اختصاص داد

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی و مسئول محور کربلای آن ستاد گفت : موکب امام رضا علیه السلام شهرستان گناباد ، مستقر در کربلا رتبه اول خدمت رسانی را به خود اختصاص داد .

 karbala

 

به گزارش صبح گناباد ، غلامی که در جمع خادمان افتخاری موکب امام رضا علیه السلام مستقر در کربلا سخن می‌گفت ، با اشاره به اینکه میزان و کیفیت خدمات این موکب بیشتر از میزان تعهد آن بوده است ، گفت : با توجه به ارزیابی های بعمل آمده ، این موکب توانسته است در بین 90 موکب استان خراسان رضوی که در شهر های مختلف عراق مستقر بوده اند ، رتبه اول را کسب کند .

رضا علی اکبری ، مدیر اجرایی این موکب در پاسخ به چگونگی و چرایی کسب این عنوان گفت : میزان تعهد روزانه اسکان و پذیرایی ما 1000 نفر بود که با مساعدت مردم ولایت مدار شهرستان گناباد که حضور آنها در همه‌ی صحنه ها زبانزد عام و خاص بوده است  ، زمینه اسکان روزانه 1200نفر را فراهم کند و بدین ترتیب ، در مدت 15 روز استقرار این موکب به 18/000 نفر خدمات اسکان داده شد .

مدیر اجرایی موکب امام رضا علیه السلام مستقر در کربلا در ادامه افزود : خادمان افتخاری این موکب به ویژه دو تیم آشپزی از روستاهای خانیک با مدیریت آقای محمد دانشمند و روشناوند با مدیریت آقای عیسی پور روزانه از 5/500 نفر با 1500 نفر صبحانه ، 2/000 نفر نهار و 2/000 نفر شام پذیرایی کردند که بیشتر از 5 برابر تعهد این موکب است .

همچنین اهالی روستای بیلند شهرستان گناباد نیز امسال با برپایی یک ایستگاه صلواتی در محل موکب ، روزانه با چایی ، دمنوش و شربت از 7000 نفر پذیرایی کردند که تمام هزینه های آن از سوی مردم این روستا تامین شده است .

او در ادامه گفت : بهداری موکب نیز در مجموع به 1830 نفر از زائران ایرانی و خارجی خدمات درمانی ارائه کرده است که در این بخش نیز 57/400/000 ریال دارو مصرف شده است که بخش اعظم آن از سوی داروخانه های خصوصی گناباد تامین شد .

علی اکبری افزود : همه این خدمات توسط یک تیم 50 نفره از خادمان افتخاری انجام شده است که به مدت 15 شبانه روز به خدمت رسانی مشغول بوده اند

مدیر اجرایی موکب کربلا در خصوص میزان هزینه و نحوه تامین آن نیز گفت : مجموع هزینه نقدی و غیر نقدی موکب مبلغ 1/660/000/000  ریال بود که مجموع کمکهای نقدی 250/000/000 ریال ، کمک غیر نقدی مبلغ تقریبی 940/000/000 ریال و کمک غیر نقدی از سوی یک خیر غیر گنابادی نیز مبلغ 470/000/000 میلیون ریال بوده است که تماما از سوی مردم تامین شده و حتی یک ریال از امکانات یا اعتبار دولتی هزینه نشده است .

علی اکبری در پایان افزود : دفتر این موکب تا اربعین سال آینده در محل چهار راه شهید احمدیان ( گیتی نورد )  همچنان فعال و پذیرای انتقادات ، پیشنهادات و کمکهای نقدی عاشقان اهل بیت علیهم السلام خواهد بود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی