رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد اعلام کرد؛
برگزاری مناقصه فاز دوم پروژه روشنايی پلیس راه گناباد تا بیدخت تا دو ماه آینده

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد گفت: مناقصه فاز دوم پروژه روشنايی پلیس راه گناباد تا بیدخت، حدفاصل میدان آزادی تا بیدخت با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال تا دو ماه آینده انجام خواهد شد.

به گزارش صبح گناباد، محمد زمان زاده شب گذشته در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: فاز اول پروژه روشنایی محور پلیس راه تا میدان آزادی گناباد تاکنون تحویل این اداره نشده و تمام نواقص و مشکلات آن برعهده پیمانکار است و بعد از اصلاح آن تحویل این اداره خواهد شد.

وی تصریح کرد: این پروژه استانی بوده و قابل تفویض به شهرستان نیست؛ لذا به محض اینکه پیمانکار مشخص گردد کار خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد ادامه داد: کلیه عملیاتی که برای نگهداری و بازگشایی راه ها و حمل و نقل جاده ای بوده بر عهده این اداره بوده؛ از 26 خردادماه به مدت 27 روز با همکاری پلیس، تمام جاده های گناباد رصد شده و گزارش آن را به اداره کل ارسال گردیده است.

وی همچنین بیان کرد: محور گناباد - روشناوند به شهر جنگل، راه روستایی بوده و لذا با توجه به تردد بالای خودروها و عرض کم از وضعیت خوبی برخوردار نبوده و خطرساز شده؛ به همین جهت جهت ارتقای آن مکاتباتی صورت گرفته است.

زمان زاده با بیان اینکه هدف و رویکرد ما ایمنی راه ها بوده ، خاطرنشان کرد: بهسازی جاده گناباد به بجستان و گناباد به قاین در دستور کار قرار داشته و تاکنون ایجاد گارد ریسه و تنظیم شبی شیروانی در این جاده ها انجام شده است.

سرعت ماشین ها در محور سنو و زیبد به گناباد بالا است

وی افزود: سرعت ماشین ها در محور سنو و زیبد به گناباد بالا بوده و با توجه به عرض کم جاده تاکنون تصادفات متعددی در این جاده رخ داده و به همین جهت، در خصوص شیب شیروانی اقداماتی توسط این اداره در حال انجام بوده، ولی رانندگان نیز باید سرعت مطمئنه در این جاده حرکت کنند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد با اشاره به روکش آسفالت 12 کیلومتر از جاده کاخک کریمو ، اذعان کرد: از 11 کیلومتر جاده معیوب راه آسفالت گناباد به یونسی، هفت کیلومتر در حوزه استحفاظی گناباد قرار داشته و لذا قرارداد روکش آن نیز به امضا رسیده و به گفته پیمانکار تا قبل از زمستان ٩٨ این کار انجام خواهد شد.

زمان زاده گفت: جاده های خاکی سه تا چهار بار در سال تیغ زنی می گردد؛ ضمن اینکه این اداره جهت بالابردن ایمنی راه‌ها، با پلیس و همه کسانی که در آن نقش دارند همکاری می نماید.

مشخص شدن پیمانکار پروژه زیرگذر بیلند و باغ آسیا

وی ابراز کرد: مناقصه پل زیرگذر بیلند و باغ آسیا به مبلغ 2 و میلیارد و 484 میلیون تومان انجام شده و پیمانکار این پروژه بزودی عملیات خود را آغاز خواهد نمود؛ البته قرارداد آن 18 ماه بوده ولی به گفته پیمانکار در عرض شش ماه آینده به سرانجام می رسد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد عنوان کرد: اصلاح گردنه سبز در جاده گناباد فردوس نیز در دستور کار بوده و تحویل پیمانکار شده و بزودی شروع بکار خواهد نمود.

وی ادامه داد: تاکنون مناقصه احداث میدان در تقاطع رهن به کاخک دو بار تمدید گردیده ولی کسی شرکت نکرده است که امیدواریم بزودی پیمانکار آن مشخص شود.

ساخت و ساز در حریم راه ها غیرقانونی است

زمان زاده ساخت و ساز در حریم راه ها را غیرقانونی دانست و تأکید کرد: در صورت مشاهده هر گونه ساخت و ساز با همکاری نهادهای امنیتی برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی افزود: بودجه اداره راهداری گناباد کفاف راههای پرتعداد شهرستان را نمی کند و مشکلاتی را برای اداره راه ها بوجود آورده است؛ هم اکنون برای نیازهای جزئی نظیر تابلو، خط کشی و غیره با مشکل مواجه ایم و لذا کارکردن برای ما بسیار سخت شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد به تردد بیش از 597 هزار خودرو در جاده های مواصلاتی گناباد در ایام نوروز 98 اشاره و بیان کرد: در محدوده راه های این شهرستان آمار تصادفات جاده ای در 6 ماهه اول امسال نسبت به پارسال کمتر شده است.

وی همچنین گفت: جاده قوژد به نوده از طرف اداره راه و شهرسازی تحویل این اداره نشده، ولی به جهت اینکه این مسیر یک راه فرعی بوده و راه‌های فرعی هم در جهت ایجاد ایمنی محورها نقش مهمی دارند، بنابراین مورد توجه بوده و بزودی بازگشایی و تکمیل می‌شود.

امکانات جاده ای به سرقت می رود

زمان زاده خاطرنشان کرد: متاسفانه سرقت امکانات جاده ای بالا رفته و لذا نیاز است که دهیاری ها از حریم و اموالی که در جاده ها بوده حفاظت نمایند؛ ضمنا مردم در صورت مشاهده افراد مشکوک حتما به پلیس اطلاع دهند.

وی اظهار کرد: جهت احداث پایانه بار در گناباد نیازمند بخش خصوصی هستيم و حاضریم با بخش خصوصی همکاری لازم را انجام دهیم.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 20 دستگاه سمند و یک دستگاه نیسان تحویل گردیده ، اذعان کرد: 385 نفر جهت دریافت تسهیلات برای ناوگان سنگین ثبت نام نموده اند که متاسفانه تاکنون تأمین اعتبار نشده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد گفت: مناقصه فاز دوم پروژه روشنايی پلیس راه گناباد تا بیدخت، حدفاصل میدان آزادی تا بیدخت با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال تا دو ماه آینده انجام خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی