روایتی دیگر از کارکردهای آیین های عاشورایی
عاشورا همچنان زنده می ماند

امسال هم آیین های عزاداری سرور و سالار شهیدان عالم و یاران با وفای آن حضرت با شکوه هر چه تمامتر برگزار شد ، تا جایی که بلاد کفر نیز شاهد برپایی با شکوه این آیین ها بود . اما چرا پس از نوزده قرن ، عاشورا همچنان زنده است ...

aza972


... همه جا سیاهپوش میشود ، کوچه ها و خیابانها ، مساجد و حسینیه ها و تکایا ، علمهای سبز و سرخ و سیاه برافراشته میشوند ، خیمه ها و تکایا در شهرها و روستاها فعال میشوند ،  مردم هم سیاه میپوشند ، از کوچک و بزرگ ، زن و مرد ، پیر و جوان ، دکتر و مهندس ، کاسب و کشاورز و همه و همه سیاه پوشیده اند ، تا آنجا که اگر بخواهی فردی آشنا را در بین جمعیت پیدا کنی ، کاری است بسیار دشوار ، باید حتما چهره اش را از نزدیک ببینی تا مطمئن شوی که هم اوست !!چون همه یکسان سیاه پوشیده اند . اما چرا ؟
سیاهپوشی نماد عزاداری است ، عزاداری در سوگ عزیز یا عزیزانی که از دست میروند ، اما سیاهپوشی در ایام محرم معنای دیگری نیز دارد . سیاهپوشی هرچند نماد سوگ شیعه در غم از دست دادن ابرمردی صالح و مصلح است ، نماد اتحاد و نشان یکرنگی شیعه و تداوم خط سرخ شهادت نیز هست .
شیعیان میخواهند به دنیا این پیام را بدهند که علیرغم همه حربه هایی که یزیدیان در طول تاریخ بکار برده اند و هنوز هم به لطائف الحیل با شدت هر چه تمامتر ادامه دارد ، اما خط سرخ ظلم ستیزی امام حسین ( ع ) همچنان زنده است ، عاشورا همچنان زنده است ، اسلام که قوامش حاصل خون امام حسین ( ع ) و شهدای کربلاست ، همچنان زنده و پا برجاست ، و این همان چیزی است که جهان کفر بشدت از آن میترسد و باید هم بترسد .
سیاهپوشی و عزاداری فقط نماد مویه و اندوه نیست ، بلکه نشان وحدت و یکپارچگی و آمادگی جهان تشیع برای تداوم خط سرخ کربلاست ، هرچند که قرنها بگذرد .
...روی پیراهن مشکی کودکی خردسال( حدودا 3 ساله )  نوشته شده بود : من آماده ام !!! پس حرمله کجاست ؟!!!!!
این به چه معناست ؟ لابد میگویند آن کودک که خود این شعار را ننوشته است !! من هم معتقدم آری ! او خود ننوشته است ، حتما پدر یا مادرش یا هرد نوشته اند ، آیا قادر به تحلیل و تفسیر همین رفتار هستید ؟ آیا جهان کفر میفهمد منظور والدین او چیست ؟
آهای !!! با شما هستم !! آری با شما !! شمایی که قرارگاهتان دیسکو و کازینو ها ی غرب است و به اصطلاح خودتان در اتاقهای فکر نشسته اید ! حنای شما رنگ باخته است ! شما فکر میکنید که اگر چند دلقک یا مفسد را بزک کنید و علم کنید ، توانسته اید تشیع را استحاله کنید ،کور خوانده اید .
علیرغم همه تحریمهایی که وضع کردید و به اصطلاح خودتان نظر داشتید که این ملت را به زانو در آورید ، اما امسال نیز با شکوهتر از همیشه مردم عزادار در هزاران تکیه و مسجد و حسینیه و ایستگاه صلواتی با بهترین غذاها و چای و شربت پذیرایی شدند ، این در حالی است که یک ریال از سوی دولتها در این راستا هزینه نمیشود .
معنای این رفتارها را آیا درک میکنید ؟ آیا میدانید که شیعه به جهان پیام میدهد که حاضر است در راه اسلام و شعائر دینی ، جان و مال و فرزندانش را فداکند تا اسلام زنده بماند ؟
شیعیان جهان در ایام سوگواری ، کسب و پیشه خود را تعطیل میکنند و خود را مقید به حضور در مراسم میدانند و معتقدند که برای یکسال بیمه دنیایی میشوند و در آخرت نیز شفاعت اهلبیت علیه السلام را خواهند داشت .
... و در نهایت اسلام زنده و پابرجاست ، تا شیعه زنده و پابرجاست و شیعه زنده است ، چون خون امام حسین ( ع ) همواره در رگهای شیعه میجوشد و پرچم سرخ کربلا را هم اینک جوانان شیعه بر دوش گرفته اند و در آینده تاریخ نیز چنین خواهد بود .

نظرات   

 
0 # عباس 1398-06-21 14:58
خواهشمندیم که یک گزارش در مورد توزیع آشکار مواد در گناباد کوچه حافظ 10 فرعی ... پلاک ........تهیه فرمایید که داد ما اهالی این کوچه و شوریده 17 را در آورده، از یکی دو ماه قبلی فردی ساکن این خانه شده و به طور آشکار مواد توزیع می کند و تعداد زیادی معتاد همه روزه به خانه این فرد مراجعه کرده و امنیت اهالی را کاهش داده است. به 110 هم اطلاع دادیم ولی هیچ کاری نکردند شاید این طرف با این تعداد مشتری روزی یک کیلو مواد هم توزیع می کند اگر با توزیع کننده کاری ندارند حداقل موادش را توقیف کنند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی