زعفرانکاران به خاک سیاه نشسته اند / مسئولان به داد مردم برسند

زعفرانکاران به خاک سیاه نشسته اند / مسئولان به داد مردم برسند

علیرغم افزایش شدید نرخ ارز و هزینه های کاشت

...

بایسته های توسعه پایدار در شهرستان گناباد

بایسته های توسعه پایدار در شهرستان گناباد

بحث توسعه در شهرستان گناباد هر از چندگاهی در

...

کرم سرشاخه خوار ، چیستی و چرایی

کرم سرشاخه خوار ، چیستی و چرایی

سالهاست که آفت کرم سرشاخه خوار بلای جان

...

بانکها با پول مردم چه میکنند ؟

بانکها با پول مردم چه میکنند ؟

نظام بانکداری در دنیا با هدف جمع آوری سرمایه

...

 • زعفرانکاران به خاک سیاه نشسته اند / مسئولان به داد مردم برسند

  زعفرانکاران به خاک سیاه نشسته اند / مسئولان به...

 • بایسته های توسعه پایدار در شهرستان گناباد

  بایسته های توسعه پایدار در شهرستان گناباد

 • کرم سرشاخه خوار ، چیستی و چرایی

  کرم سرشاخه خوار ، چیستی و چرایی

 • بانکها با پول مردم چه میکنند ؟

  بانکها با پول مردم چه میکنند ؟

 • کشف پناهگاه زیرزمینی در گناباد

  کشف پناهگاه زیرزمینی در گناباد

آمار بازدید

6240323
امروز
دیروز
این هفته
ماه قبل
بازدید کل
1352219
0
1352219
0
6240323

امروز: سه شنبه، 28 دی 1400

خبر نامه

 

حوادت روز

وقتي كه آب بهترين مهندس است !

قصه پس از باران جالب است ، هم براي كشاورزان ، هم براي مهندسان و هم براي تعميركاران . اما فقط مهندسان باران را دوست ندارند چون پس از باران آن روي سكه نمايان ميشود !

godal

در گذشته هاي بسيار دور كه هنوز صحبتي از مهندس و دوربين و جي پي اس و از اين حرفا نبود ، ميگفتند براي شيب بندي از آب استفاده كنيد تا خطاهاي شما را بگيرد .

 

پس از آنكه مهندسان امروزين آمدند ، با پس راندن سنت ، با شمايل و پرستيژي جديد ، معماران را به كناري راندند و گفتند : ابزارهاي امروزين ما آنچنان دقتي دارند كه يك دهم ميليمتر را هم مي سنجد . از آنروز به بعد ، معماران توبره كار و شمشه و شاقول و البته شلنگ ترازشان را از بيم آنكه تمسخر نشوند ، به پستوها بردند و انواع دوربين و جالون و البته مهندساني كه كلاه مهندسي بر سر داشتند و عينك آفتابي جايشان را گرفتند .

 

mohandes

 

چند صباحي كه گذشت ، دست طبيعت با معماران بيسوادي كه فله اي كار ميكردند و ديمي و تجربي چيز هايي ياد گرفته بودند ، يار شد . چون باران بيامد و آسفالتهاي سوخته و بي كيفيت خيابانها و البته جاده هاي اصلي و فرعي را خيساند ، عبور ماشينهاي رنگ و وارنگ با سرعتهاي مختلف ، آسفالت را از جا كند .

 

بتدريج گودالهاي عميقي به وجود آمد مملو از آب و لجن كه راننده بيخبر از همه جا به گمان اينكه چاله اي در كار نيست ، قصد از عبور از آن ميكرد و صد البته با سقوط يك يا چند چرخ ماشينش به اين گودالهاي مخفي شده در زير آب ، بلايي بر سرش مي آمد كه شداد بر سر " خ ... "  نياورده بود !

 

آب بر سر و صورت مردم بيچاره اي كه پياده راه مي پيمودند مي پاشيد و البته راننده بيچاراره كه شيشه هاي وسيله نقليه اش بسته بود  فقط حركات و ايما و اشارات و حركت لبهاي عابر خيس را مي ديد ولي آنچه را عابر ميگفت نمي شنيد !

 

دستك موتورش مي شكست ، پيچ و مهره ها فرو مي ريخت و كمكها نيز جان به جان آفرين تسليم ميكرد . البته اين بهترين اشتغال آفريني است ، بدون هيچ هزينه اي چون تعميركاران و جلوبندي سازان تا چند ماه بعد اين خودروها را در نوبت انتظار قرار ميدهند و حسابي خوش به حالشان ميشود .

 

البت اكيپهاي راهداري هم مثل امروز يكشنبه 93/12/3 با حضور پر رنگ در جاده كاخك به گناباد ، بعضي از اين گودالها را با گل حاشيه جاده پر ميكنند كه اين سئوال پيش نيايد كه چگونه هنوز يكماه نگذشته كه گودالها را با آسفالت پوشانده بودند ، امروز بدون استثنا چاله هاي نيم متري به جود آمد ؟

 

القصه شهرداري هم با كمك همين مهندسان محترم خيابان كشيده ، زير سازي و آسفالت و شيب بندي كرده و كانالهاي براي خروج آب پيش بيني كرده ، اما نميدانم چه حكمتي است كه اين آبهاي باران شرور و لجوج با شهرداري هم سر جنگ دارند و بي توجه به اينهمه مخارج براي كانال كشي باز هم روي هم تلمبار ميشوند .

 

البته شك نكنيد كه قصد تشويش افكار عمومي و البته تخريب شخصيتهاي خدومي دارند كه بدون هيچ اجر و مزدي ، في سبيل الله به خلق الله خدمت ميكنند . بياييد همه با هم يكصدا فرياد بزنيم كه :

مرگ بر آبهاي لجوج حيله گر !

بدرود تا درودي ديگر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 

نظر سنجی

آيا با تحريم سفر حج عمره به عربستان موافقيد ؟

آري - 94.1%
خير - 5.9%

كل آرا: 102
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 08 می 2015 - 00:00

آخرین اخبار

به روایت لینک