• اعتراض یا تعرض؟

  اعتراض یا تعرض؟

 • آیا گسست اجتماعی در راه است ؟

  آیا گسست اجتماعی در راه است ؟

 • مدیریت سیلاب تا سیل آینده

  مدیریت سیلاب تا سیل آینده

 • پایان جشنواره مهارتی سفال در گناباد

  پایان جشنواره مهارتی سفال در گناباد

 • گردشگری شهرستان گناباد ، مهم اما فراموش شده

  گردشگری شهرستان گناباد ، مهم اما فراموش شده

آمار بازدید

7095039
امروز
دیروز
این هفته
ماه قبل
بازدید کل
2206935
0
2206935
0
7095039

امروز: شنبه، 15 بهمن 1401

خبر نامه

 

حوادت روز

10 راه ساده برای آرامش بخشیدن به زندگی

10زندگی در بهترین حالت خود ، آشفته و پرهرج و مرج است . همه ما همیشه در عجله هستیم ، چند کار را به طور همزمان انجام می دهیم و سعی می کنیم برای همه آدم ها همه کار بکنیم و ندرتاً وقت کافی برای خودمان می گذاریم . همه ما در جستجوی آرامشیم اما معمولاً آنچه که لازمه دستیابی به آن است را انجام نمی دهیم و دنبال راه هایی برای به دست آوردن آرامش می رویم که فقط هرج و مرج زندگیمان را بیشتر می کنند . در این مقاله راه های ساده ای برای ایجاد آرامش در زندگی به شما پیشنهاد می کنیم .

1) بدانید که کنترل هیچ چیز در دنیا به جز خودتان در دست کسی نیست . خودتان تنها چیزی هستید که کنترل کامل روی آن دارید . وقتی این مسئله را درک کنید ، و براساس آن دیدگاه و عملکرد هایتان را تغییر دهید ، زندگی تان بیش از پیش آرام خواهد شد . وقتی سعی می کنید آدم های دیگر یا موقعیت هایی که فرای کنترل شماست را کنترل کنید ، فقط زمان تان را هدر می دهید و بر آشفتگی زندگی تان اضافه می کنید .

2) برخی روابط تان را قطع کنید و روابط جدید ایجاد کنید . این کار چندان ساده نیست اما اگر زندگی آرامی می خواهید ، باید این کار را انجام دهید . در زندگی اکثر ما یکی دو نفر هستند ( یا شاید هم بیشتر ) که تاثیر چندانی روی زندگی مان ندارند . البته این به معنی پیدا کردن دوستانی که هیچ کاری برایتان نکرده اند نیست .

موضوع این نیست که این افراد چه کاری برای شما انجام داده اند . مسئله این است که از نظر احساسی چه کمکی به شما کرده اند و چقدر سطح انرژی تان را بالا برده اند . منظور ما دوستانی است که مشکلات بی شماری در زندگی شان دارند و هر بار که شما را می بینند فقط در مورد آن مشکلات منفی بافی می کنند .

قطع رابطه با افراد کار سختی است . در برخی موارد نمی توانید آنها را کاملاً از زندگی تان خارج کنید اما می توانید میزان رابطه تان را محدود کنید که کنترل آن کاملاً در دست خودتان است . می توانید این افراد را با دیگرانی جایگزین کنید که به رابطه و زندگی تان ارزش می دهند و مطمئن باشید که خودتان هم تعجب می کنید سطح انرژی تان ، آرامش خاطرتان ، خوشبختی تان و زندگی تان به طور کل بعد از این جابجایی چه تغییر شگرفی می کند .

3) درهم و برهمی زندگی تان را کمتر کنید . این به آن معنی نیست که همه وسایل تان را بیرون بریزید . نه ، منظورمان این است که کمد ها ، طبقه ها و اثاثیه منزل و محل کارتان را مرتب کنید . در این مرتب کردن خودتان را از شر هر چیزی که به دردتان نمی خورد ، لازم ندارید ، استفاده نمی کنید و می توانید به راحتی بدون آن زندگی کنید خلاص کنید . می توانید این وسایل را به دیگران ببخشید ، بفروشید یا در سطل آشغال بریزید .

4) اگر در روابط شخصیتان اختلافاتی دارید و هنوز از آن ناراحتید ، رابطه تان را بهبود بخشید . بروید و با فرد مورد نظر صحبت کنید و احساستان را با او در میان بگذارید . اگر لازم باشد ، عذرخواهی کنید و بخشش بخواهید یا از طرف تان معذرت خواهی طلب کنید و او را ببخشید . اگر آن رابطه ارزش نگه داشته شدن را داشته باشد ، مطمئن باشید که می توانید آن را حفظ کنید . در غیر این صورت موجب ایجاد ناسازگاری و اختلاف می شود که بعد مجبور می شوید آن را قطع کنید .

5) بودجه و خرج و مخارج تان را از نو ارزیابی کنید . پول همه چیز را خیلی پیچیده می کند و برای تان آرامش نمی آورد . از قدیم گفته اند که پول خوشبختی نمی آورد اما لزوماً این جمله صحیح نیست . اگر نتوانید اجاره خانه را پرداخت کنید و صاحبخانه بیرون تان کند ، خوشبت خواهید بود ؟ مسلماً نه . اگر نتوانید هزینه تحصیلات فرزندان تان را فراهم کنید ، خوشبخت خواهید بود ؟ نه . اگر نتوانید قبض ها و مالیات ها را پرداخت کنید ، سالی یکبار به مسافرت بروید یا برای فرزندان تان لباس نو بخرید خوشبخت خواهید بود ؟ معلوم است که نه .

پول برایتان امنیت و راحتی می آورد و نقش خیلی مهمی در خوشبختی کلی ما دارد . خرج و مخارج های غیر ضروری را قطع کنید و پول بیشتری پس انداز کنید . دنبال شغل های پردرآمدتری باشید و مطمئن شوید که امنیت مالی خانواده فراهم باشد .

6) خودتان را ببخشید . به اشتباهات گذشته تان فکر کنید . ببینید کجای کارتان غلط بوده است و خودتان را ببخشید و بعد آن را به کلی از مغزتان بیرون کنید . ما از اشتباهات مان درس می گیریم اما این به آن معنی نیست که باید همیشه این اشتباهات را در ذهن مان نگه داریم . همه ما انسانیم و حتی باهوش ترین انسان ها هم اشتباه می کنند . پس خودتان را ببخشید و به زندگی ادامه دهید .

7) اخبار را خاموش کنید . مطمئناً نیاز دارید از آنچه که در دنیا می گذرد مطلع باشید . اکثر ما هر روز و گاهاً هر ساعت در پی اخبار جدید هستیم . از اینترنت استفاده کنید و از سرویس هایی مثل گوگل بخواهید که اخبار را به ایمیل تان پست کنند . فقط یک یا دو بار در هفته به سراغ این اخبار بروید و آنها را مطالعه کنید و دقت کنید که این زمان اصلاً عصرها نباشد که می خواهید خستگی آن روزتان را برطرف کنید .

8) برای هر هفته تان برنامه ریزی کنید . تا آنجا که در توان تان است آن برنامه را کامل جلو ببرید اما این را هم باید بدانید که بعضی اوقات لازم است که برنامه تغییر کند . اوقات فراغت تان را مشخص کنید و برنامه ریزی کنید که در آن اوقات سرگرمی های محبوبتان را انجام دهید .

9) استفاده از تکنولوژی را در زندگی تان محدود کنید . تکنولوژی آرامش نمی آورد . کامپیوتر با اینکه خیلی معصوم به نظر می رسد اما وقتی قرار باشد همه روز با انگشت روی دکمه های بزنید چندان معصوم نیست . اگر کمی در مورد آن فکر کنید ، کاری طاقت فرسا به نظر می رسد . عادت کنید که کامپیوتر ، تلویزیون ، و تلفن همراه را خاموش کنید و با آرامش خیال بیرون بروید و از زندگی تان لذت ببرید .

10) برای خودتان وقت بگذارید . خیلی ها اهمیت این مسئله را فراموش می کنند . وقتی زمانی را فقط مخصوص خودمان کنار بگذاریم و هیچ چیز دیگری ذهنمان را به خود مشغول نکند ، می توانید به رویاها و آرزوهای مان فکر کنیم و از آن لذت ببریم و ریلکس شویم . این بالاترین آرامش را نصیبتان می کند .

در هیاهوی دنیای امروز ، زندگی همان قدر پیچیده می شود که خودتان بخواهید . این به خودتان بستگی دارد که چه چیز هایی را در زندگی تان قبول کنید ، اینکه دنیا را چطور ببینید و در مورد کارهای خودتان چه فکری بکنید . اما با وجود همه هرج و مرج ها می توانید آرامش را به زندگی تان برگردانید .

 

نظر سنجی

آيا با تحريم سفر حج عمره به عربستان موافقيد ؟

آري - 94.1%
خير - 5.9%

كل آرا: 102
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 08 می 2015 - 00:00

آخرین اخبار

به روایت لینک